‘Je suis Duçe!’. Fashizmi zgjon shpresa në Tiranë/ Nga Frrok Çupi

Share
Embed
  • Published on:  Wednesday, September 28, 2022
  • #fjalaweb​​​​ #fjala.al #editorial
    Nga të rrallët politikanë ‘i djathtë’, që nuk ka brohoritur, madje as është ndjerë ende, për fitoren e fashizmit në Itali, është një deputet i PD. Tomor Alizotit, me siguri, i ka ardhur në majë të hundës ‘Fashizmi’ që para se të lindte; dhe tani relaks i qetë në atë drejtim. Fejzi Alizoti, pinjoll i asaj familjeje të madhe bejlerësh, ishte editor i gazetës ‘Fashizmi’ që botohej në Tiranë gjatë periudhës 1939-1940. Gazeta ishte organ zyrtar i Partisë Fashiste Shqiptare.

    Kaq ishte për atë kohë.

    Mos harroni të bëni subscribe kanalin tonë për më shumë video të ngjashme
Loading...

Comment